פיקדון בבנק הפועלים או בנק לאומי?

​פיקדונות וחסכונות הם מוצרים בנקאיים שמטרתם לאפשר השקעה של כסף לטווח קצר או ארוך על בסיס העדפות והנאה מריבית ו/או הצמדה למדד המחירים או למטבע. למעשה, מאז ביטול חוק עידוד החיסכון אין הבדל בין השניים, למעט בתפיסת הציבור. במילים אחרות: אתה נותן לבנק לשמור לך על הכסף לתקופה של מספר חודשים עד מספר שנים ובתמורה הבנק מציע לך ריבית. בשני המקרים אתה שם כסף ״בצד״ ברמת סיכון נמוכה יחסית. כיוון שהכסף אינו מושקע בניירות ערך, באגרות חוב או במניות שתשואתם עלולה להיפגע, שני המוצרים נחשבים לצורת ההשקעה הבטוחה ביותר הקיימת.

השוואת פיקדונות בנק הפועלים ובנק לאומי – תמצאו כאן את הפתרון המתאים להשקעה בבנק שמתאים לצרכים שלכם. למידע נוסף על השקעות, בואו לקרוא!

מהי ההשקעה המתאימה לכם?

כדי לבחור את ההשקעה הנכונה עבורכם, מומלץ תמיד להיעזר ביועץ השקעות מקצועי, אולם לפני כן, תשאלו את עצמיכם 4 שאלות בסיסיות שיעזרו לכוון אתכם להשקעה שמתאימה למי שאתם ולמטרות שלכם:

1. מהי מטרת ההשקעה?

כולנו שואפים "להרוויח כמה שיותר" כשאנו משקיעים את הכסף שלנו. עם זאת, קיים ערך מיוחד בהגדרת מטרת השקעה מדויקת יותר, משום שהיא משפיעה על בחירת אפיק ההשקעה, ובמקביל, מעודדת להתמיד בהקצאת סכומי כסף לטובתה. מטרות השקעה יכולות להיות, לדוגמה, שיפוץ הבית, מימון לימודים לתואר, רכישת רכב חדש, מימון החיים לאחר גיל פרישה, מימון אירוע משפחתי ועוד.

כשמגדירים מטרה יש סיבה מוחשית יותר להתמיד בשביל להשיג אותה.

2. מהו טווח ההשקעה?

טווח ההשקעה נגזר במידה רבה ממטרת ההשקעה שהגדרתם. השקעה למשך מספר חודשים שונה באופן מהותי מהשקעה למשך שנים רבות. בין היתר, משום שהשקעה לטווח ארוך תאפשר לכם לקחת יותר סיכונים, מתוך הנחה שיעמוד לרשותכם מספיק זמן ליהנות מתיקון הפסדים שעלולים להיגרם במהלך הדרך. בנוסף, השקעה לטווח ארוך תאפשר לכם לבחור באפיקי השקעה שלא ניתן לממש בתוך זמן קצר.

מתכננים להשתמש כסף בשנים הקרובות? מוטב לבחור באפיקי השקעה עם רמת נזילות גבוהה.

חשבון בנק לנשים

3. מהי רמת הסיכון המתאימה לכם?

מטבע הדברים, השאיפה היא שההשקעה תהיה כמה שיותר רווחית, אבל חשוב להבין שהסיכוי כרוך גם בסיכון. אז האם אתם נועזים או סולידיים? התשובה לשאלה הזו יכולה לכוון אתכם לרמת הסיכון שאתם מוכנים להיחשף אליה. יועץ השקעות יוכל לעזור לכם לברר איפה אתם ממוקמים על הרצף שבין הנועזות לשמרנות ולהתאים לכם את רמת הסיכון המתאימה לכם.

עליכם למצוא את נקודת האיזון שתאפשר לכם להרגיש שלמים עם ההשקעה שלכם.

4. כמה כסף פנוי יש לכם?

אפיקי השקעה שונים זה מזה גם בסכומי הכסף הדרושים כדי להשקיע בהם. אם סכומי הכסף שאותם אתם יכולים להפנות להשקעה מדי חודש הם נמוכים יחסית (לדוגמה 100 ₪ בחודש), תוכלו לחסוך אותם בתוכניות חיסכון ובפיקדונות, וגם להעביר אותם בהוראת קבע לקרן נאמנות. לעומת זאת, פתיחת תיק מנוהל בבנק או בבית השקעות בדרך כלל מצריכה סכום מינימלי בגובה של 200-300 אלף ש"ח, תלוי במדיניות הבנק או בית ההשקעות, ואילו נדל"ן למשל, הוא תחום שלרוב דורש הון עצמי בסכום אפילו גבוה יותר.

ככל שסכום הכסף שעומד לרשותכם גבוה יותר, יעמדו בפניכם יותר אפשרויות השקעה.

הבחירה הנכונה: הלוואה לטווח ארוך וקצר

פיקדון בבנק הפועלים או בנק לאומי?

בחירת בנק יכולה להשתנות בהתאם לצרכים והעדפות הלקוח. כל אחד מבנקי הפועלים והלאומי הם בנקים גדולים בישראל, וכל אחד מציע מגוון של שירותים ותמיכה.

החלטה על פתיחת פיקדון בבנק הפועלים או בנק לאומי היא החלטה חשובה, שכן היא תשפיע על החיסכון שלכם בטווח הארוך. שני הבנקים מציעים מגוון רחב של פיקדונות, עם תנאים שונים, כך שחשוב להשוות בין השניים ולבחור את הפיקדון המתאים ביותר עבורכם.

ריבית

אחד הגורמים החשובים ביותר בבחירת פיקדון הוא הריבית. נכון ל-28 בנובמבר 2023, הריבית הממוצעת על פיקדונות לתקופה של 3-6 חודשים בבנק הפועלים היא 3.68%, לעומת 3.66% בבנק לאומי. הריבית הממוצעת על פיקדונות לתקופה של 6-12 חודשים בבנק לאומי היא 4.39%, לעומת 4.16% בבנק הפועלים.

תקופה

בנק הפועלים מציע מגוון רחב יותר של תקופות פיקדון מאשר בנק לאומי. בנק הפועלים מציע פיקדונות לטווח של עד 10 שנים, לעומת 8 שנים בבנק לאומי.

פתיחת חשבון בנק

תנאים נוספים

שני הבנקים מציעים הטבות שונות למפקידים, כגון הטבות להפקדה דיגיטלית, הטבות ללקוחות קיימים וכו'. חשוב לבדוק את התנאים הנוספים של כל פיקדון לפני שמחליטים לפתוח אותו.

סיכום:

אם אתם מחפשים את הפקדון עם הריבית הגבוהה ביותר, בנק לאומי הוא הבחירה הטובה עבורכם. אם אתם מחפשים פיקדון עם מגוון רחב יותר של תקופות ותנאים, בנק הפועלים הוא הבחירה הטובה עבורכם.

בסופו של דבר, ההחלטה על פתיחת פיקדון בבנק הפועלים או בנק לאומי היא החלטה אישית, שצריכה להתבסס על הצרכים והעדיפויות שלכם.

You are currently viewing פיקדון בבנק הפועלים או בנק לאומי?

כתיבת תגובה